sobota, 27 grudnia 2014

"Klub Porcelanowej Filiżanki" Greene Vanessa

Tytuł oryginału: The Vintage Teacup Club
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2013
Tłumacz: Górecka Barbara
Ocena: 4/6
ebook

Jenny, Maggie i Alison poznały się na pchlim targu w Charlesworth, każda z nich chciała kupić pewien porcelanowy serwis do herbaty. Zamiast tak modnej dziś rywalizacji, wydrapywania oczu, podkładania nogi czy wyrywania sobie nawzajem włosów w zajadłej walce, postawiły na odrobinę zapomnianą współpracę.

Jenny ma dwadzieścia kilka lat, właśnie szykuje się do ślubu z ukochanym chłopakiem. Na tę okazję zaplanowała podwieczorek dla gości z herbatą w starej porcelanie. Maggie też potrzebuje tego zestawu na ślub, lecz nie swój. Jest właścicielką kwiaciarni i dostała zlecenie organizacji wesela córki milionera - Lucy Mackintosh, która dokładnie wie czego chce, a pragnie przyjęcia ślubnego rodem z "Alicji w Krainie Czarów", którego elementem ma być podwieczorek u Kapelusznika. To wydarzenie ma powalić gości na kolana, gazety mają o nim pisać. Dla Maggie jest to olbrzymia szansa na reklamę i rozwój firmy. Alison jest zapracowaną mamą dwóch nastoletnich córek, po tym jak jej mąż stracił pracę, utrzymanie rodziny spadło na jej barki, a rękodzieło, którym się zajmowała, ze zwykłego hobby stało się głównym źródłem dochodów. Porcelanowe filiżanki idealnie nadawały się do eleganckich świec, których robieniem  się zajmuje. Bohaterki postanowiły wspólnie serwis kupić, używać go na zmianę oraz połączyć siły w poszukiwaniu kolejnych zabytkowych filiżanek.

Miło spędziłam czas z tą książką, pełna ciepła, urocza powieść o kobiecej przyjaźni, idealna do czytania -  zgodnie z tytułem serii - w leniwe niedziele.

Książka bierze udział w grudniowym wyzwaniu "Pod Hasłem": Stoliczku nakryj się.8 komentarzy:

 1. "Klub Porcelanowej Filiżanki" górą! Twoja A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie brzmi! Miły relaks z ciepłą historią w dłoniach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja mama bardzo lubi chodzić na pchli targ, więc pewnie spodobałaby jej się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Klub Porcelanowej Filiżanki"? Czemu nie? Szczególnie w leniwą niedzielę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Ta książka to sympatyczny czasoumilacz!

   Usuń